Pokud vystavujete novou nemovitost v oblasti, kde se nenachází
městská kanalizace, bude nutné, abyste tuto skutečnost vyřešili po
vlastní ose. Betonová jímka je možnou
cestou, kterou se vydat. V článku vám představíme typy žump, poradíme,
podle čeho vybírat velikost a něco málo se dočtete také
o příslušenství. Dále se také dozvíte o možnosti skladování
dešťové vody pro její další využití.
Menší jednokomorovou žumpu využijete, pokud se potřebujete zbavovat odpadních vod z chaty nebo domácnosti, kterou obývá méně osob. Nejmenší jednokomorová jímka je o rozměru 4 m³ a její cena začíná na 18 000 Kč.
Dostupné jsou však také dvoukomorové žumpy, které jsou, jak již název napovídá, sestaveny ze dvou komor. Ty slouží k částečnému pročišťování odpadní vody. Největší žumpa, kterou léty prověřená společnost dodává, je betonová jímka 20 m³. Velikost vždy vybírejte podle počtu osob, který bude žumpu využívat.
Každá betonová jímka je vyrobena z kvalitního betonu, ocelové výztuže a je pokrytá asfaltovým nátěrem, který prodlužuje životnost žumpy. Ať už si vyberete menší, větší, jednokomorovou nebo dvoukomorovou žumpu, budete si k ní moci zvolit vrchní desku o různé výšce. V ceně každé jímky je vrchní deska o výšce 10 cm a váze 5 tun, v nabídce však naleznete další dvě varianty.Dobrý den, zahrnoval váš hypotéka výpočet i tento projekt nebo jste ho financovali zvlášť. Dnes by to mělo být vlastně tak, že jímku k odpadní vodě a vlastně na skladování dešťové vody musí být u každého domu, nebo to tak není? Něco málo jsem o tom četl, ale přiznávám se, že z toho fakt nejsem moc moudrý. ;-)