Mám trochu rozdílný názor. Za prvé : ukázalo se, že Bouganvilie se daří jedinečně i na severním okraji Středomoří, kde je v zimě zima a vlhko. Např. na ostrov Losinj se dostala patrně teprvé před 50 –70 léty a zcela změnila zahrady v mikroklimatu měst Mali a Velki Losinj. Dnes jsou tam stromy B. jako naše velké jabloně ve všech známých barvách květů, u když převládá fialová. Přitom na Losinju roste skvěle v mikroklimatu kolem přístavu, kde nemrzne, zatím co kousek dál leží sníh. Má tam za společníky palmy a obrovské kaktusy. Ostatně otevřte si na Google LOSINJ a uvidíte.
Takže : Bouganvilea snáší zimu, dokonce dlouhá deštivá období, pokud teplota vzduchu / a tím také zeminy / neklesne pod O C. Já ji do www.exotickazahradapraha.cz nedal, protože se prostě většinou v Praze nedaří. Měl bych tady rád velký strom bouganvileji, ale to je iluze. Vyhozené prachy. Víte co, zkuste třeba stromkovou Magnolia tripetala a budete mít po celý život Středomoří v zahradě. Nebo modré cedry / nechci užívat botanické názvosloví / – rostou v Praze jako blázen dokonce i na Brdech v 450 m jdou skvěle a nenamrzají.
Moc se omlouvám. Městečka na Losinju / Kvarner //www.chorvatsko.cz › Kvarnerské ostrovy / se jmenují správně MALI LOSINJ / největší městečko na Losinju, kde je řada velkých hotelů / a VELI LOSINJ, což je překrásné malé městečko, poslední na ostrově směrem na jih, s velkou večerní atmosférou, napoleonskou baštou a spoustou subtropických rostlin v zahradách. Někdy se vyskytuje přepis z chorvatštiny na ostrov „Lošin“ Nad Velim Losinjem je světoznámé dětské sanatorium, které léčí hlavně alergii / včetně kožní. Zahrada a alergie nejdou moc dohromady.