Ahoj, letos jsme na jaře koupili broskvoň. Dařilo se jí, ale najednou začala červenat. Teď má listy červeno-žluté a povadlé, zdá se, že začínají i opadávat. Nevíte co s ní je a co s tím dělat. Ze začátku jsem jí stříkala i postřikem proti kadeřavosti, nevím jestli to nemůže právě kadeřavost, ale to by se jí asi dělali takový puchýře, ne?
Mám to na třešních, hledám v knihách, zatím nic. Broskve,(žluté listy) jsem postříkal zelenou skalici (železo). Už jsou zelené, jen některé listy na špičkách větviček jsou žlutozelené /žilky). Řekl bych, že jim nějaký prvek chybí, nebo je něco navíc. Bádám a i čekám, zda někdo o tom něco ví a poradí. Jo na jednom víně to mám taky.
Hádám že stromkům chybí vápnik. Zítra ho jdu koupit a uvidíme. Jinak může vápniku být i moc, to je právě ten problém. Já ho tam radši dám, u mě v té hrozné hlíně spíš bude chybět všechno. A asi i ten vápník. Uvidíme. :(
Tak manžel mluvil s tchánem a ten říkal, že to vypadá, že dostala mrtvici. Prý se to stává. Tak zajedu ještě do zahradnictví kde jsem ji kupovala, vezmu s sebou listy co opadávají a uvidím co mi řeknou.
Ukázal jsem v krámu červenožlutý list třešně, a byl mi prodán za 85Kč Dithane DG Neotec. je to na houbové choroby a plísně. Mám to postříkat a stromek nechat bez listí, prý to přežije. Budu ho ale víc zalévat. Broskev u tchýně je žlutá i po postřiku skalici zelenou, ať prý nasypu skalici okolo broskve na zem, ona si prý už vezme co potřebuje. Míno, dávej ji vodu furt, snad to přežije, třeba má stejnou choleru jako ty moje třešně. Broskev je jako vrba, taky pije ráda vodu. Na to vápno jsem zapoměl, ale dnes ho koupím a dám ho pod třešně i pod broskve. Napiš míno, co poradili tobě. čau. Jo, na tu mrtvici moc nevěřím.
Dnes nebo zítra se do toho zahradnictví vypravim s listem tak uvidím a napíšu. S tim zaléváním jsem to taky před časem četla, jenže zalévat neni potřeba, vždyť teď neustále prší :), a když ne tak jí stejně zalévám. No jsem zvědavá co mi řeknou. Bylo by fajn kdyby to ta mrtvice nebyla. :mavam:
U nás v LTM ani kapka kolik dní. Třešně jsem postříkal s tím dithane, rajčata taky, víno taky, nějak se to rozjelo i na angrešt, další víno, černý rybíz. Napiš, co ti poradili. čau :mavam:
Ahoj, tak mi moc neporadili. Na plíseň nebo nějaký hmyz to nevypadá. Byla tam zrovna pani sama, možná neni zrovna odborník. Prý ji přijde, že má moc vody. Kdyby to byla mrtvice tak by prý oschla třeba půlka stromku najednou, takže to nevypadá. No ale dnes jsem si všimla, že od konce jakoby schnou větvičky, tak jsem to ustřihla. Tady u nás prší dost. Už víc jak měsíc, možná dva jsem nemusela zalévat záhony. Je třeba dva dny vedro a pak zas prší. Jako dnes večer, průtrž. Tak jí nechám být a uvidim co udělá do podzimu, nebo do jara.
Čau míno, třešínka se asi lepší. Broskvi vodou neublížíš. Déšť a vedro jsou pro plesnivinu ráj, já bych ji trochu postříkal proti plesnivině, ale až večer. Děláš dobře že ji necháš, uvidíš, jestli to,,rozdejchá,,. Snad ano. čau milda. Ať se daří. :mavam:
:mavam: Prosím vás, kdy je vhodné broskvoń stříhat?
Stříhám v plném květu.
[citace] @pckop píše: Stříhám v plném květu. [/citace]
Aha, no já ji chtěla ostříhat až na podzim, až se trochu ochladí.
Na podzimní stříhání čehokoliv zapomeňte. Může přijít zima, kdy bude i mrznout a pořádně a budete na jaře ráda, že ještě něco obrazí. Z na podzim ostříhaného stromku už nemusí obrazit nic. Peckoviny se řežou v době vegetace.