Máme malé jezírko,mini,můžu do něj dát lekníny? Máte někdo zkušenosti,co do malého jezírka,jaké kytky ,nebo 2.rybičky??? :lol:
Dobrý den, volte raději dřevo. všeobecně platí se kovu do vody vyhnout, ikdyž bude kovová část můstku na jezírkem, děéšť a povětrnostní vlivy stejně začas zpustí korozi a ta bude stékat přímo do vody. za mě , doporučuji raději to dřevo.
Dobrý večer, ano dle mého názoru můžete. Sám mám v jezírku více druhů leknínů a jsou i menší odrůdy, které nevyžadují takovou hloubku. Mají menší listy a stačí jim 40cm. jsou vidět i na obrázcích z diskuse www.projezirko.cz
Trpasličí lekníny jsou do hloubky 20–50cm a prý je voda pak krásně čistá. Sama ho sháním.
Mohu-li, mám také jeden dotaz relevantní tomuto tématu:) Určitě se podívám po knize Jaroslava Svobody – Ekozahrady.Každopádně, dělal jsem sám teď doma zahradu a chystám se na můstek. Ten mám v plánu si nechat vypálit laserem a svařit ve zdejší kovovýrobě, ale rád bych věděl, zda by lepší možnost nebyl dřevěný. Zda je most ze železa, resp z kovu vhodný na přemostění vodní plochy na zahradě? Díky, Jakub.
TAké mám malé jezírko s několika druhy leknínů a pár rybkami. Mám ho první sezónu a teď řeším problém, jak zazimovat jezírko . Docela se mi líbí ta varianta s topným tělesem, problém s přívodem proudu bychom neměli, ale nevím… jak zazimováváte vy, aby vám přežily kytky i ryby?
Jezírko na zahradě jsem také hrozně dlouho chtěl. Ale ne klasické, ale takové to koupací. Letos už jsem byl opravdu jen krůček k tomu, abych si ho pořídil. Nakonec se ale ukázalo, že přelivový bazén je smysluplnější investice, tak jsem si místo jezírka pořídil právě ten. To mi připomíná, že bych ho měl už taky pomalu zazimovat.
Dobrý den, taky bych se chtěl zeptat, jaké rostliny by se hodily k jezírku. Máte někdo zkušensoti s pěstováním blatouchů nebo orobince? Díky moc.
Dobrý den, blatouchy máme vysázené okolo našeho zahradního jezírka s karasy. Obecně jsme kvůli ochraně půdy proti erozi okolo jezírka umístili kokosovou protierozní geotextílii a již třetím rokem se těšíme z krásného okrasného jezírka i ze zdravých rostlin. Pokud máte celkově vlhčí půdu, blatouchy vám tam porostou jedna radost, vůbec bych se toho nebál :)
Dobrý den, řešil jste někdo čerpání vody z jednoho jezírka do druhého? Máme doma klasické čerpadlo, ale napadlo mě udělat takovou vychytávku a využít možnosti planetové převodovky Bühler. Jde vlastně o využití principu klasického mlýnského kola, akorát ve zmenšeném vydání, a prostřednictvím planetové převodovky to celé pohánět s minimálním využitím elektřiny. Má někdo zkušenost s čerpáním vody jinak než přes klasické čerpadlo? Jen podotýkám, že jezírka jsou obě ve svahu, takže tok bude vyspádovaný. ;-)
Zdravím, my při výběru zahradního jezírka dbali především na to, aby bylo dostatečně hluboké, a to právě proto, abychom se potom nemuseli moc omezovat při výběru rostlin či živočichů. Vámi zmíněným leknínům se většinou daří dobře v hlubších jezírkách. U menšího jezírka bych tedy investoval raději do rybiček a menších rostlinek.
Když už si pořídíte na zahradu nějaké jezírko, tak nezapomínejte ani na přípravky pro údržbu. Ty jsou opravdu taktéž velice důležité, jen si to bohužel hodně lidí neuvědomuje a pak nadávají že prostě nemají tak hezké jezírko jako třeba jejich soused. To je dle mě škoda, jde tomu předcházet.
Budeme si teď muset zase na zahradu pořídit nové plastové jezírko protože mladí říkali že to co tam máme už neodpovídá jejich kvalitě kterou by si přáli mít. Je to opravdu složité některé věci konzultovat a řešit s mladými, jen co je pravda.