Borovici lesní pěstují: Zatím nikdo, buďte první.
Strom s volnější rozvětvenou korunou. Sivozelené jehlice jsou po dvou ve svazečku. Šišky široce vejcovitého tvaru na stromě dozrávají dva roky. Svrchní část koruny a silné větve jsou pokryty červeno oranžovou, hladce se odlupující kůrou. Hluboké, dobře rozvětvené kořeny dávají borovici dobrou stabilitu, což ovšem neplatí na mělké půdě s neprostupným podložím nebo vysokou hladinou podzemní vody.
Vyskytuje se zejména v nižších až středních polohách. Je silně světlomilná. Zastíněné větve rychle usychají. Nejlépe se jí daří na suchých, písčitých půdách, ale snese i vlhčí půdu. Na živiny je velmi nenáročná, ale vůči znečištěnému ovzduší poměrně citlivá.
Mezi kultivary patří Watereri, který dosahuje pouze 4 m a má vejčitou korunu, světle šedě zbarvená je Argentea Compacta dorůstající jen 2 m a modrozeleně zbarvená Fastigiata sloupovitého tvaru. Pomalu rostoucí rozkladitý Beuvronensis dosahuje výšky kolem 2 m.
Letošní výhony se hodí k přípravě pryskyřičnatě vonícího čaje vhodného k léčbě průdušek. Dosud měkká pryskyřice lze použít jako přírodní žvýkačka. Na borovicích můžeme často najít rostliny jmelí, ze kterého se připravují léky regulující vysoký i nízký tlak. Stejně lze využít i čaje připraveného ze stonků. Pozor na jedovaté plody, ze kterých se dříve vařil lep na chytání ptáků.
O Borovici lesní ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.