Břečťan pěstují: dracna
Patří do čeledi aralkovité. Je u nás asi nejznámější z rostlin, má hodně kultivarů, které se od sebe liší jak barvou a velikostí, tak i rychlostí růstu.
Všechny rostliny jsou převislé a popínavé, ale jejich tvary se liší podle odrůd.
Světla potřebují méně, nevadí jim zastínění, naopak – nesnáší přímé slunce. Teploty přes zimu 12°C, v létě okolo 20°C. Zálivka musí být dostatečná, občasné přemokření nevadí.
Mladé rostliny přesazujeme každý rok v únoru nebo březnu, starší rostliny stačí přesadit jednou za dva nebo tři roky. Během roku rosíme, v létě stínujeme proti slunci, obíráme suché listy, přidáváme oporu. Z jara můžeme rostlinu i seříznout či tvarovat.
Substrát středně těžký, propustný. Hnojíme v létě jednou za dva týdny běžným hnojivem na pokojové rostliny. Panašovaným druhům omezíme dusík.
Břečťan se nejlépe množí řízkováním. Můžeme celoročně, ale nejlepší období je od prosince do ledna. Délka řízku 6 až 10 cm, nastimulujeme a pícháme přímo do květináčů po více kusech. Při teplotě 18–22°C a zvýšené vzdušné vlhkosti nám zakoření.
Opad listů způsobuje nedostatečná zálivka. Ze škůdců mšice, molice, svilušky nebo roztoči.
U nás je nejrozšířenější. Listy drobné, jen o třech centimetrech, tří až pěti laločnaté. Barva listů tmavozelená nebo pestrolisté – záleží podle odrůdy.
Listy má velké až 10 cm a 3 až 5 laločnaté, barvy tmavozelené a nebo zeleno bílé.
Je liánovitá. Má obrovské listy až 20 cm, na povrchu lesklé, kožovité.
Rostlina je jedovatá.
O Břečťanu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.