Bugénvileu pěstují: iris66
Patří do čeledi Pupalkovité. Pochází z Brazílie. U nás se používá jako mobilní zeleň. V létě jí dáváme na venkovní stanoviště a v zimě do chladných interiéru.
Jsou to popínavé keře. Listy drobné, oválné. Květenství jsou korunovitě zbarvené listeny ve všech odstínech červené.
Potřebuje hodně světla, přes léto snáší i přímé sluneční záření. Bugénvilee nevadí ani vysoké teploty, ale přes zimu musí mít vegetační klid a teplotu pouze 5 až 8°C. Zálivka dostatečná, v zimě však omezíme.
Přesazujeme na jaře jednou za dva až tři roky do nové zeminy. Přes léto rostlinu umístíme ven. Dodržujeme pravidelnou zálivku, zvlášť za teplých slunečných dnů, kořenový bal nesmí vyschnout. Koncem listopadu až začátkem prosince rostlině snižujeme teplotu a dopřáváme jí vegetační klid. Méně rostlinu zaléváme. Rostlině opadají listy. Vegetativní klid je důležité dodržet pokud chceme, aby nám rostlina kvetla. Na jaře seřízneme o dvě třetiny.
Potřebuje těžký humózní substrát. Přidáváme více kompostu, ornici a jíl. Do spod květináče je vhodná drenáž.
Hnojíme od dubna do srpna každé dva týdny hnojivem pro kvetoucí rostliny.
Rozmnožujeme vrcholovými řízky v březnu až dubnu. Použijeme stimulátor pro lepší zakořeňování a napícháme po více kusech do květináčů. Pod folií při 24°C nám zakoření. Pro rozvětvení rostlinu zaštipujeme.
U Bugénviley dochází k opadu listu při špatném pěstování. U škůdců pozor na mšice, vlnatky a červce.
Je původní druh. Listy drobné, oválné, světle zelené. Květenství listeny uvnitř drobné trubičkovité květy. Barva listenů může být fialová, žlutá nebo červená.
Je to odrůda původního druhu B. glabra. Má větší květy a bohatě kvete.
O Bugénvilee ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.