Lobelku pěstují: Lacenka, JVP, iris66, Janaen
Lobelka je poměrně náročná letnička, přesto je v současné době velice oblíbená. Existuje přes 300 druhů této rostliny, některé pocházejí z amerických tropů , jiné, mezi které patří i lobelia erinus, pocházejí z jiřní Afriky, kde rostou jako trvalky. K nám byly dovezeny v 17.století. Lobelka drobná je velice jemná, subtilní a křehká rostlina. Kvete od května do září v červené barvě a v odstínech modré a fialové, některé mají tzv. bílé „oko“. Rovněž drobné lístky mohou mít světle i tmavě zelenou barvu. Dosahuje výšky od 10 do 30 cm, známe nízké i převislé druhy.
Lobelka dobře pokvete na slunci a v polostínu, nesnáší mráz. Vyžaduje humozní půdu, mnoho živin a bohatou zálivku. Tato letnička se uplatní hlavně v truhlícíh a závěsných nádobách, na obruby záhonů a k vytvoření různých ornamentů na záhonu třeba ve spojení s ledovkou a afrikánem.
Semenem, je velmi jemné a proto nezasypáváme, vyséváme ho do pařeniště, do skleníku, do truhlíku v bytě v únoru až březnu. Přepichujeme po 3 až 5 kusech, po té dáváme do truhlíků, květinových mís, na záhony.
Potřebuje častou a vydatnou zálivkou, každý týden mírně přihnojit. Po kvetení seřízneme, tak podpoříme kvetení. Pokud přehnojíme dusíkem tak, pozdě a málo kvetou.
Okenní truhlíky, balkony, hrnky, květinové mísy a také podsadba k rostlinám na kmínku s korunkou.
termín je únor až duben, děláme to pomocí řízků, které zakořeňují při teplotě 18°-20°C. Po 3–4 týdnech dáme teplotu na 16°C a ke konci pěstování je teplota na 12°-14°C. Během toho zaštipujeme.
S dostatkem světla a vzduchu, je to podobné jako u L. erinus.
Podobná jako u L. erinus.
Závěsné nádoby, květinové nádoby, truhlíky.
Kaser Wilhelm – chrpově modrá, Climbram Inproved – modrobílá, Rosamunde – karmínově červená a bílá.
Převisle rostoucí – skupina Pendula
Blue Cascade – světle modrá, Safír – tmavě modrá s bílou.
O Lobelce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.