Nestařec pěstují: Zatím nikdo, buďte první.
Tato velice známá letnička pochází z Jižní Ameriky, z Mexika, kde roste jako trvalka. Do Evropy byla dovezena v 18. století. Bylo vyšlechtěno mnoho druhů. Nízké kultivary do truhlíků, vysoké, plnokvěté se silným stonkem vhodné k řezu. Listy jsou drsné. květenství kulovité. Nestařec kvete v odstínech modré a růžové, byly vyšlechtěny také bílé odrůdy, které nejsou tolik oblíbené, protože při odkvétání květy hnědnou. Oběvují se už i modrobílé a modrofialové velice dekorativní odrůdy. Kvete od června až do prvních mrazů.
Nestařec vysazujeme na slunce, v polostínu se vytahuje a málo kvete. Na půdu květina není náročná, lepší jsou ale půdy výživné, humózní. Během léta můžeme přihnojit tekutým hnojivem. Rostlina je velice choulostivá na vítr, déšť a mráz. Jinak se jedná o poměrně nenáročnou letničku. Dobře snáší i přesazování za květu.
Podle odrůdy je možné nestařce vysadit do truhlíku, jako obrubu na záhon, oblíbený je v parcích, vhodný je i k řezu. Květiny ve váze vydrží až týden.
Velice drobné semeno nestařce vyséváme v únoru a březnu do pařeniště, lehce zasypeme. Klíčí při 15–18°C. Zeminu pro výsev udržujeme stále vlhkou. Na stanoviště rostlinu vysazujeme až koncem května, je velice citlivá na mráz. Během růstu odstraňujeme odkvetlé květy, rostlinu zaštipujeme, aby si udržela kompaktní tvar. Poleví–li v kvetení, je možné ji hluboko seříznout, znovu obroste a vykvete.
Její název pramení od slova „nestárnoucí“, protože květy opravdu téměř nevadnou a nové překrývají staré.
O Nestařci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.