Pileu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.
Patří do čeledi Kopřivovité. Pochází z tropů a subtropů. Je jich asi 200 kultivarů.
Jsou to drobné rostlinky, které nepotřebují hodně místa. Tvoří i květy, ale jsou velmi nevýrazné a bezvýznamné, takže se pěstují hlavně pro své okrasné listy. Listy piley jsou oválné, po okraji pilovité a velké kolem 1 až 2 cm. Na povrchu jsou vroubkované nebo hrbolkovité a některé mírně ochmýřené. Barvy listů mají různé.
Potřebují dostatek světla. Starší rostliny snesou i polostín. V létě potřebují teplotu do 24°C, v zimě stačí starším rostlinám pouhých 14°C, mladým rostlinkám 18°C. Zálivka pravidelná, ale přes zimu omezit tak, aby kořenový bal byl mírně vlhký.
Přesazujeme každý rok na jaře, ale doporučuji si každý rok vypěstovat novou rostlinku, protože rychle stárnou a vypadají ošklivě. Jinak během roku rosíme, zaléváme a obíráme oschlé listy.
Substrát musí být lehký, humózní, dobře propouštět vodu. pH kyselejší, takže přidáváme více rašeliny.
Hnojíme v létě každé dva týdny, přes zimu každé dva měsíce hnojivem pro pokojové rostliny.
Množíme vrcholovými řízky, které mají 2 až 3 páry listů. Nastimulujeme pro rychlejší zakořenění a po více kusech zapícháme do květináčů. Při teplotě 23 až 25°C a vysoké vzdušné vlhkosti nám pileji zakoření do 14 dnů. Pro rozvětvení rostlinky zaštipujeme.
Přemokřením způsobíme rostlině opad listu. Ze škůdců mšice, molice a svilušky.
Vyrůstá do výšky až 50 cm. Listy oválné, elipčité, povrch listu mírně hrbolkovitý. Zeleno stříbřité barvy.
Je nízká nebo poléhavá bylina. Listy do 1 cm velké, kulaté po okraji pilovité. Povrch listu je ochmýřený. Mají různé zbarvení podle kultivarů, nejčastěji však červeno-hnědé.
O Pilee ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.