Pěstuji Smrk pichlavý | Přidejte tip na pěstování Smrku pichlavého | Přidejte fotky Smrku pichlavého
Smrk pichlavý pěstují: Zatím nikdo, buďte první.
Má užší kuželovitou velmi hustou korunu, konce větví mírně prohnuté nahoru. Šedozelené až stříbřité jehlice jsou velice tuhé, odstálé a pichlavé. Pro svůj mělký kořenový systém je dosti náchylný k vývratům. Každoročně tvoří velké množství slámově zbarvených menších měkkých šišek.
Strom pochází ze Skalistých hor a u nás roste ve všech nadmořských výškách. Dobře snáší sucho i znečištěné ovzduší. Na půdu a světlo je nenáročný. Pod vzrostlým stromem bývá suchá půda bez vegetace, pokrytá silnou vrstvou suchého jehličí.
Velmi ceněné jsou kultivary výrazných barev, například modrobílý Moerheim, šedomodrý Koster, stříbřitě modrý Spek, nebo stejně zbarvený pomalu rostoucí Hoopsii. Dobře známý zakrslý kultivar je Glauca Globosa, převislý pak Glauca Pendula.
Jehličí tohoto smrku se při nižší vlhkosti jen pomalu rozkládá, ale zato vytváří silně kyselou hrabanku, která je nezbytná při pěstování acidofilních druhů okrasných dřevin, například azalek, rododendronů, magnólií, vřesů nebo klasických borůvek. Chcete-li některou z těchto rostlin pěstovat, bude se vám na zahradě přirozený zdroj kyselého substrátu velmi hodit. Zejména když by byla půda na vaší zahradě zásaditá, budou acidofilní rostliny vyžadovat několikrát do roka přídavek kyselotvorného jehličí.
O Smrku pichlavém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.