Štírovník pěstují: romaa
Je z čeledi Leguminosae – Luštinaté, pochází z Kanárských a Kapvederských ostrovů, kvete ve dvou různých termínech, protože máme dva různé druhy.
Má jehlicovité, šedozelené listy, květy jsou natěsnané na konci výhonů, barvu mají hnědočervenou. Je poléhavý až dlouze převislý. Kvete od března do dubna.
Je také poléhavý až dlouze převislý, má zvláštní odrůdu, je to L. maculatus Golden Flash. Jeho květy mají bronzovou barvu. Kvete celé léto.
Potřebuje slunné až světlé místo, chráněné před větrem.
Musí mít vyrovnanou vzdušnou vlhkost, často tedy rosíme. Po celou vegetační dobu mírně zaléváme, v zimě zálivka klesá na minimum. Do října bychom měli přihnojovat každý týden. Přezimuje při teplotě 8°-10°C na chladném a světlém místě. Nesnáší přeschnutí, přelití.
Pomocí řízků, které napícháme do substrátu. Používáme hodně vrcholové řízky. Zakořeňují při teplotě 18°-20°C, potom snížíme na teplotu 14°-16°C. Pokud jsou rostliny dobře rozvětvené, tak můžeme přejít chladnější fázi. Jinak musíme dát na teplotu asi kolem 5°-10°C, trvá to tak 4–6 týdnů. Děláme to z toho důvodu, aby se nám rostliny dobře rozvětvily.
Pomocí vrcholových řízků, které odebíráme buď na konci léta, nebo na jaře. K zakořenění potřebují teplotu kolem 20°-25°C.
Do závěsných nádob, do truhlíků, pro květinové mísy, na ozdobné sloupky, jako podsadba v zimní zahradě.
Přeschnutí balu způsobuje opad listů.