Třásněnky patří také do skupiny hmyzu, který škodí na vícero plodinách, ale právě třásněnka zahradní je známým škůdcem zeleniny. Jde o cca 1 mm veliký hmyz, který vypadá jako malá čárka – pouhým okem moc viditelný není, a to také proto, že je světle žluté barvy, a tak se na listech rostlin přímo ztrácí. Pokud však máme podezření na výskyt třásněnky, můžeme se snadno přesvědčit, když budeme listy pozorovat lupou, jsou již třásněnky dostatečně patrné.
Podobně jako mšice škodí i třásněnky vysáváním listů i jiných částí rostlin, často květů a rostlinných vrcholů. Není sice veliká a ani se nevyskytuje v tak masovém množství jako mšice, ale jestliže cíleně vysává květy nebo vzrostné vrcholy, může způsobit to nejhorší poškození. Z poškozených květů totiž není rostlina schopna vytvořit normální plody a poškozením vzrostného vrcholu nemůže rostlina vůbec dále normálně růst.
Třásněnka zahradní se vyskytuje především na okurkách, paprikách a rajčatech, kde způsobuje opadávání květů a malých plůdků a právě tak přijdeme téměř o všechnu úrodu u napadených rostlin. Sání je možné pozorovat i na listech, které jsou pak světlejší a zdeformované.
Podobně jako proti běláskovi je možné použít i proti třásněnce biologických metod, o konkrétních přípravcích s obsahem nepřátelských organismů třásněnky je dobré se poradit s odborníkem. Jestliže odhalíme výskyt třásněnek ve velkém množství, je možné na rostliny aplikovat chemickou ochranu – specifické insekticidy určené právě na tento druh škůdce.